LİDYA TRADE
Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kaldıraç oranını kullanıyorsunuz?

Hesap türüne bağlı olarak 1: 1 ila 1: 200 arasında bir kaldıraç sunuyoruz.

Hangi ürünleri ticaret yapabilirim?

Forex, Kıymetli Madenler, Vadeli İşlemler, Endeksler ve Kripto Para Birimleri ile işlem yapabilirsiniz.

Bir işlem yapamaz ya da kapatamazsam ne yapmalıyım?

Bir işlem yapamaz veya kapatamazsanız, lütfen info@lidyafx.com adresine e-posta göndererek, +90-539 100 5141 no’lu telefondan arayarak veya sitemiz üzerinden canlı sohbet yoluyla destek ekibimize başvurun.

Bir standart LOT’un varlığı nekadar?

Bir standart lot 100.000 birim baz para birimine eşittir, mini lot (0.1 lot) 10.000 adede eşittir ve bir mikro lot (0.01 lot) 1, 000 üniteye eşittir .

Bekleyen emir nedir?

Bekleyen emirler, bir finansal araç almak veya satmak için yatırımcının belirlediği fiyata ulaşıldığında verilen talimatlardır.

Swap’sız hesaplar nedir?

Swap’sız hesaplar, bir gecede öne sürülen pozisyonlar için faizsiz hesaplardır.

Bekleyen emir türleri nedir?

Bekleyen emirler, stop emirleri ve limit emirleri olarak ikiye ayrılır.
Limit emri, alım satım işleminde, alım satım yapmaya hazır olan fiyatı sınırlar. İki tür limit emri vardır: Alış limit emri, bir finansal enstrümanı belirli bir fiyattan veya daha düşük bir fiyata almak için verilen bir talimattır; Satış limit emri, bir finansal enstrümanı belirli bir fiyattan veya daha yüksek bir fiyata satma talimatıdır.
Stop emri, önceden belirlenmiş bir fiyat seviyesine ulaşıldığında işlem açma talimatıdır. İki tür durdurma emri vardır: Alım durdurma, piyasa fiyatından bir finansal enstrüman satın alma talimatıdır; Satım durdurma, bir finansal enstrümanı piyasa fiyatından satma talimatıdır . Bu tür emirler, yatırımcının belirttiğinden daha iyi veya daha kötü bir fiyattan alınabilir.

PIP nedir?

Bir pip, fiyattaki en küçük değişim birimidir. ‘Noktadaki yüzde’ anlamına gelir. Çoğu döviz çiftinin dört ondalık basamağı olması nedeniyle, bir pip genellikle 0.0001’e eşittir, ancak 1 pip’in 0.01’e eşit olduğu USD / JPY gibi bazı döviz çiftleri vardır.

Kaldıraç nedir?

Kaldıraç, yatırımcıların başlangıçtaki sermaye yatırımlarının izin verdiğinden daha büyük yatırımlar yapmalarını sağlayan yöntemdir. Örneğin, 1:20 kaldıraçla 20.000 USD’lik bir yatırımı 1.000 USD ile yönetebilirsiniz.

Marjin Çağrısı Nedir?

İşlem hesabınızın marj seviyesi, kullandığınız marjın altına düştüğünde veya düşüş olduğunda bir marj çağrısı gerçekleşir. Bir marj çağrısı durumunda, hesabınızın negatif bakiyeye ulaşmaması için ticari işlemler otomatik olarak kapatılır.

Marj Nedir?

Bu, bir işlem yapabilmek için hesabınızda bulundurmanız gereken mevcut ücretsiz fonların miktarıdır. Hesabınız açıldığında seçtiğiniz kaldıraç yüzdesi ile belirlenir. Örneğin, 1:100 kaldıraçla, USD / JPY karşılığında 1 lotluk işlem yapmak için gereken ücretsiz işlem 1.000 USD olacaktır.

Kayma Nedir?

Kayma, bir işlemcinin beklemede olan bir emrin doldurulmasını beklediği fiyat ile gerçekte dolduğu fiyat arasında pip olarak ölçülen fiyat farkıdır . Genellikle hızlı hareket eden geçici piyasalar veya düşük likidite koşulları gibi özel piyasa koşullarında ortaya çıkar. Kayma pozitif, negatif veya nötr olabilir.

Spread Nedir?

Spread, bir finansal aracın teklif ve talep fiyatı arasındaki farktır.

Stop Loss Nedir?

Zararı durdurma , bir ticaretin kârsız bir yönde hareket etmesi durumunda pozisyonu kapatmak için verilen bir emirdir .

Swap nedir?

Swap, bir pozisyonun bir gecede ileriye taşınması durumunda faiz oranlarındaki değişimi ifade eder. Hem olumlu hem de olumsuz olabilir; Bu, faiz oranlarına göre değişir. Her günün sonunda 23:59 sunucu saatinde otomatik olarak ücretlendirilir.

Kâr Al Nedir?

Kâr almak, bir ticaretin karlı bir yönde ilerlemesi durumunda pozisyonu kapatmak için verilen bir emirdir .

Depozito edebileceğim minimum miktar nedir ?

Açtığınız hesap türüne bağlı olarak minimum miktar 300 USD’dir.

Bir PIP'in değeri nedir?

Pip değerini hesaplamak için pip’i lot sayısı ile çarpın. Örneğin, standart bir EUR / USD lotunda (100.000 adet) hesaplama , 0.0001 * 100.000 = 10 işlem para birimini olacaktır. Ek olarak, standart bir USD / JPY lotunda hesaplama 0.01 * 100.000 = 1.000 işlem para biriminde olacaktır.

Ticarete ne zaman başlayabilirim?

Belgeleriniz tamamsa, paranız hesabınızda olduğu sürece işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

EA kullanımına izin veriyor musunuz?

Klasik hesaplarımızda EA alım satım, Trailing Stop ve Sapma fonksiyonlarına izin verilmez. Bu tür uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Param sizinle güvende mi?

Müşterilerimizin fonlarının güvenliğini sağlamak son derece önemlidir, bu nedenle tüm müşteri fonlarının saygın bankacılık kurumları ile bağımsız hesaplara yerleştirilmesini sağlıyoruz. Ek olarak, hizmetlerimizde olası bir kesinti olması durumunda tüm müşterilere tazminat ödememizi sağlamak için uygulanan Yatırımcı Koruma Fonu (ICF)’nin bir üyesiyiz.

Kişisel bilgilerim sizinle güvende mi?

Tüm kişisel bilgileriniz güvenli bir şekilde saklanır ve yetkisiz kişilerce kullanılamaz. Dahası, şifreleriniz kriptolanarak saklanır, yalnızca siz erişebilirsiniz.

Hesabımın kaldıraç oranını değiştirebilir miyim?

Evet , destek ekibimizle support@lidyatrade.com adresine e-posta göndererek veya canlı sohbet yoluyla kaldıraçta değişiklik talep edebilirsiniz.

Demo hesabımın kaldıraç oranını değiştirebilir miyim ?

Demo hesabınızın hesap kaldıracını değiştirmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Sizden hesap numaranızı ve istediğiniz kaldıraç miktarını vermeniz istenecektir.

Demo hesabı geçmişimden işlemleri silebilir miyim?

Hayır, önceki alım satım işleminizi demo hesabınızdan silemezsiniz.

Aynı anda hem demo hem de gerçek hesap alabilir miyim?

Evet , aynı anda hem demo hem de gerçek hesap düzenleyebilirsiniz. Bu, gerçek hesabınıza uygulamadan önce bir işlem stratejisini test etmek istiyorsanız kullanışlıdır .

Yatırıma başlamadan önce herhangi bir yazılım indirmem gerekiyor mu?

MT4 istemci terminalimizde işlem yapabilmek için PC’nizden bir işlem platformu indirmelisiniz. Ayrıca Android veya iPhone cihazınız üzerinden bir mobil işlem seçeneği de sunuyoruz .

Demo hesabı sunuyor musunuz?

Hem yatırım yapmayı öğrenen yeni başlayanlar hem de yeni yatırım stratejileri denemek isteyen deneyimli yatırımcılar için demo hesabıyla işlem yapmanın değerini biliyoruz . Bu nedenle , bize kayıtlı olan tüm yatırımcılarımıza ücretsiz demo hesapları sunuyoruz .

Bir yatırımcı hesabı açmak ne kadar sürer?

Hesap açma formunu doğru bir şekilde doldurmanız şartıyla, bizimle bir yatırım hesabı açmak beş dakikadan az sürer.

Yatırımcı hesabı şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Hesabınızın şifrelerini unuttuysanız, hesap numarası ve kayıtlı e-posta adresi bilgilerinizi destek ekibimize ileterek şifrenizi kurtarabilirsiniz.

Hesap açmak için hangi belgeler gereklidir?

Bir hesap açmak istiyorsanız, aşağıdakileri göndermeniz gerekir:
Geçerli bir pasaport veya ulusal kimlik kartının kopyası (ön ve arka).
İkametgah Belgesi; Bu, son altı ay içinde verilen bir banka ekstresi veya bir fatura (örneğin, gaz, su, elektrik veya sabit telefon faturası) olabilir.
Lütfen dikkat: Kişisel bilgiler sağlanan tüm dökümanlar da açıkça gösterilmelidir.

Merak Ettikleriniz İçin